Fotopast zachytila vlka znovu

Fotopast zachytila vlka znovu

16.4.2014

Stejná fotopast, která již 2x „ulovila“ vlka v národní přírodní rezervaci Břehyně-Pecopala, ho zachytila znovu.

Stalo se tak v noci z 3. na 4.dubna. Bohužel podle snímku nelze zjistit, zda se jedná o toho samého jedince či nikoli. Poprvé se ho však podařilo zachytit s kořistí či její částí (nelze na fotce rozpoznat) v tlamě. Zajímavé je, že tato fotopast je z instalovaných fotopastí nejúspěšnější v počtu zachycených zvířat. Jen v období od 3. do 15.4. pořídila celkem  40 fotografií zvířat. Jednalo se o 1 záznam daňčí zvěře (celkem 8 fotografií, protože 2 ks dančí zvěře se zde pásly), 8 záznamů srnčí zvěře a po 4 záznamech prasete divokého a lišky (počet záznamů je nižší než počet fotek, zachycení zvířete na několika fotkách ve stejnou dobu zde považujeme za 1 záznam).  Z toho je patrné, že v místě výskytu vlka je zatím dostatek potravy.

Jedna z fotopastí však zachytila i člověka s fotoaparátem. Rádi bychom touto cestou apelovali na veřejnost, aby nechala vlky v klidu žít si svůj život. I Správa CHKO své aktivity v tomto území omezila na instalaci a kontrolu fotopastí a monitoring pohybu lidí, aut apod. , což zde provádí i kolegové z Vojenských lesů a statků. Informováno a požádáno o spolupráci bylo i obvodní oddělení Policie ČR v Mimoni, protože v národní přírodní rezervaci platí zákaz vstupu mimo značené cesty.   

Na webových stránkách Správy CHKO Kokořínsko (www.kokorinsko.nature.cz) lze nalézt veškeré aktuální informace i fotografie týkající se vlků.

Správa CHKO Kokořínsko

 (po kliknutí se obrázky otevřou ve větším náhledu)

 

 

 

 

 

 

 

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt