Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj >> Aktuality >> Fotopasti potvrdily úspěšné rozmnožování vlků na Dokesku

Fotopasti potvrdily úspěšné rozmnožování vlků na Dokesku

Fotopasti potvrdily úspěšné rozmnožování vlků na Dokesku

18.7.2016

Vlci v Máchově kraji ukázali letošní vlčata.

Místní vlčí smečka v předloňském i loňském roce vyvedla mladé, a protože chování dospělých vlků napovídalo rozmnožování i v roce letošním, pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR napjatě očekávali, zda a kdy se vlčata objeví na fotopastech instalovaných v národní přírodní rezervaci Břehyně – Pecopala.

Po delší odmlce, kdy se na fotopastech objevovali vlci jen sporadicky a jednotlivě (stejně jako i v minulých letech v tomto období), čekalo na pracovníky Správy CHKO Kokořínsko – Máchův kraj milé překvapení. Na jedné z fotopastí se ukázala vlčata. Celkem se podařilo pořídit několik desítek záznamů 1-4 vlčat. Vlčata jsou na snímcích viditelně v mladším věku než jejich sourozenci v minulých letech, čemuž odpovídá i jejich zachycení již na konci června, zatímco např. v roce 2014 byla mláďata zachycena až na přelomu července a srpna.  Vlčí smečka se tak opět rozmnožila, i když celkový počet jejich členů není aktuálně přesně znám (na podzim smečku tvořilo 7-8 vlků). Je dost pravděpodobné, že některá z předloňských a loňských mláďat již smečku opustila či v nejbližší době opustí  a budou se snažit najít nová teritoria.

Vyžaduje Adobe Flash Player

 

 AOPK ČR, Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

 

 

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt