Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj >> Aktuality >> Smrtící dálnice - další vlk uhynul pod koly aut

Smrtící dálnice - další vlk uhynul pod koly aut

Smrtící dálnice - další vlk uhynul pod koly aut

5.4.2018

Smutným důkazem o bariérách v naší krajině je nález sraženého vlka na dálnici D 10 u Brodců nad Jizerou.

Ve středu 4. dubna ohlásil řidič sražené zvíře, pravděpodobně vlka, Magistrátu města Mladá Boleslav. Pracovník magistrátu zvíře zajistil a kontaktoval AOPK ČR, regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj. Společně pak sražené zvíře bezpečně identifikovali jako madého samce vlka obecného uhynulého po nárazu a zajistili jeho odvoz. Vlk byl do sražení ve výborné fyzické kondici, jeho hmotnost byla určitě přes 40 kg.

Otázkou zůstává původ jedince a cíl jeho cesty. Přesný původ by měly vyřešit prováděné genetické testy (sražené zvíře bylo předáno Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, která s AOPK ČR v této problemice dlouhodobě spolupracuje). Nejbližší trvalá smečka se nachází v CHKO Kokořínsko - Máchův kraj, nabízí se tedy odpověď, že se jedná o mladého samce, který se oddělil od smečky a vydal se vlastní cestou hledat nové teritorium. U vlků je známo, že někteří jedinci v Evropě urazí i tisíce kilometrů. Tento bohužel nepřešel ani první dálnici….

7E0A86997E0A8684

7E0A8678

Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt