Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj >> Aktuality >> Monitoring návštěvnosti na Pokličkách

Monitoring návštěvnosti na Pokličkách

Monitoring návštěvnosti na Pokličkách

13.1.2016

Zpráva z prvního automatického sčítání návštěvnosti v lokalitě skalního útvaru Pokličky v Kokořínském dole.

V období 1. 8. 2014 – 31. 7. 2015 proběhlo první automatické sčítání návštěvnosti v lokalitě skalního útvaru Pokličky v Kokořínském dole. Použit byl pyroelektrický sčítač, který byl instalován na přístupové cestě. Zařízení ukládalo data nepřetržitě v zimních i letních měsících. Protože část návštěvníků chodí na Pokličky z údolí a pak se vrací stejnou cestou zpět, byly výsledky upraveny přepočtovým koeficientem podle náhodného fyzického sčítání a vyplňovaných dotazníků, aby nedošlo ke zkreslení výsledných dat.

Podle získaných výsledků navštívilo Pokličky za celé sledované období 54 859 osob. Den s nejvyšším počtem návštěvníků byl pátek 8. 5. 2015 (státní svátek), kdy bylo na lokalitě zaznamenáno až 991 osob. To mimo jiné zdůvodňuje vynakládání veřejných prostředků Správou CHKO na udržování přístupových schodišť.

Zprávy ze sledovaných období jsou ke stažení zde 2014 (srpen až prosinec) a 2015 (leden až srpen). Podrobnější výsledky pak na dožádání na Správě CHKO Kokořínsko – Máchův kraj.

Monitoring návštěvnosti probíhá od září 2015 i na dalších vytipovaných lokalitách na území CHKO. Sleduje se počet vodáků na řece Ploučnici, turisté na Vlhošti, Ronově nebo na Mariánské cestě mezi Doksy a Bezdězem.

 

 Pokličky v Kokořínském dole

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt