Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj >> Aktuality >> V pondělí se otvírá nové pracoviště AOPK ČR v Máchově kraji

V pondělí se otvírá nové pracoviště AOPK ČR v Máchově kraji

V pondělí se otvírá nové pracoviště AOPK ČR v Máchově kraji

31.7.2015

V pondělí 3. srpna zahajuje svou činnost nové pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Doksech. Jedná se o druhé pracoviště Správy CHKO Kokořínsko – Máchův kraj.

Nové pracoviště bylo zřízeno po rozšíření CHKO Kokořínsko o oblast Máchova kraje. Usilovali jsme o to, aby místní obyvatelé nemuseli kvůli osobnímu vyřízení svých záležitostí dojíždět do vzdáleného Mělníka. Kvůli spádovosti bylo jako nejvhodnější místo vybráno město Doksy,“ vysvětluje Ladislav Pořízek, ředitel regionálního pracoviště AOPK ČR, Správa CHKO Kokořínsko - Máchův kraj.  

 Původně bylo uvažováno o nájemních prostorech, naskytla se však možnost bezplatného převodu státní budovy po finančním úřadu do majetku AOPK ČR. Po menších stavebních úpravách a vybavení nábytkem tak může toto pracoviště na adrese Komenského čp. 48 (v těsné blízkosti náměstí) začít standardně plnit své úkoly. V Doksech jsou umístěni trvale 3 odborní pracovníci, v úřední den (středa) bude pracovní tým rozšířen o vedení Správy CHKO a další zaměstnance nejžádanějších profesí.

 Protože AOPK ČR zcela nevyužije prostory poměrně velké budovy, na základě dohody zde od července v přízemí (bezbariérový přístup) funguje i Úřad práce přesídlený z původních nájemních prostor. Pracoviště AOPK ČR proto naleznete v 1. patře.

AOPK ČR, Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

Máchovo jezero, foto A. Loužecká

 Máchovo jezero, foto A. Loužecká

Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt